دانشنامه فرزند

مصرف قرص اورژانسی در دو ماه متوالی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 28 سالمه دو فرزند دارم و یکی شون 1سال و نیمشه و شیر خواره. روش جلوگیری کاندوم هست و به دلیل جنس نامرغوب ایرانی مجبور شدم قرص اورژانسی بخورم و پریود شدم و مجدد نزدیکی داشتیم و مجددا این اتفاق افتاد و اصلا تصمیم به بچه دار شدن نداریم، با توجه به این که قرص های اورژانسی همیشه جواب نمیده و من جدیدا استفاده کردم الان چیکار کنم که باردار نشم؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

قرص اورژانس تو هر سیکل یک بار اثر داره بیشتر استفاده شه اون وقت اثری رو که باید داشته باشه خنثی میشه، اگر پشتش یه لکه بینی داشتین اصلا نگران نباشین و حامله نمیشین ولی با توجه به این که دیگه بچه نمی خواین و بچتون کوچیک هست از یک روش مطمئن مثل ای یو دی استفاده کنین هر وقت هم خارج کنین باردار میشین و نگران نباشین.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...