دانشنامه فرزند

آیا مصرف هم زمان فولیک اسید با فمیبیون مشکلی ندارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من قرص فمیبیون و شروع کردم میخواستم ببینم قرص اسید فولیک قطع کنم؟ شروع به اقدام هستم.

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

در صورتی که سابقه سقط جنین مبتلا به ناهنجاری های نخاعی نداشته اید و یا به دلیل مصرف داروی خاصی در معرض خطر ایجاد این مشکل جنینی در بارداری آینده خود نیستید میزان اسید فولیک با دوز یک میلی گرم تجویز می شود اگر در دارویی فمیبیون شما دوز اسید فولیک به این میزان است دیگر نیازی به مکمل اسید فولیک جداگانه نیست، ولی اگر کمتر است با وجود اینکه 400 میکروگرم اسید فولیک نیز کافی است ولی بهتر است به صورت جداگانه نیز مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...