دانشنامه فرزند

آیا افکار منفی بر روی جنین تاثیر می گذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من پارسال یه سقط داشتم الان موعد پریودمه و نشدم علایمی مثل تپش قلب، حالت پری و تیر کشیدن نافم و نفخ دارم خودم احتمال بارداری میدم. دکترم استراحت مطلق برای بارداریم تجویز کرده بود. آیا با این شرایط استراحت داشته باشم یا نه؟ و اینکه گاهی افکاری که دست خودم نیست اذیتم میکنه بعد مثبتش میکنم و خودمو آروم می کنم. نگرانم افکارم تاثیر بزاره رو جنین اگر باردار باشم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

برای اطمینان از اینکه باردارید یا خیر، باید یک هفته از موعد پریودتون بگذره، سپس آزمایش خون انجام بدهید، برای استراحت هم باید با توجه به شرایط و نظر پزشکتون باشد. راجع به نگرانی هم، باید بگم، استرس و شرایط ناراحت کننده، روی جنین و رشد اون تأثیر گذار هستند، بجای افکار منفی، میتونید با قرآن و یا ارتباط با دوستان، سرگرم باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سلامت روحی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...