دانشنامه فرزند

آیا قاعدگی نامنظم در زمان شیردهی طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

۲۸ سال سن دارم و ۸ ماه پیش زایمان سزارین در ۳۲ هفته و ۲ روز، به علت پارگی کیسه آب داشتم، قبل از بارداری دوره ی پریودیم کاملا منظم و ۲۸ روزه بود اما الان دو باری که پریود شدم اولی تاریخ ۵ دی بود و دومی ۱۲ بهمن، این بعد زایمان طبیعیه یا مشکلی وجود داره؟ زایمانم ۳۷ هفته و دو روز بوده.

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

نگران نباشید، اگر شیردهی دارید حتی تا 2 سالگی نیز سیکل پریود شما نامنظم ممکن است باشد. و حتی اگر شیردهی ندارید به خاطر اینکه چندین ماه قاعدگی نداشتید طبیعی هست که اوایل منظم نباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...