دانشنامه فرزند

احتمال مثبت شدن تست بارداری منفی و افزایش مقدار بتا

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٢٤ سالمه، اولین اقدام بارداری، ٢٨ روز از اولین روز قاعدگیم گذشته و سیکلم ٣٣ روزه هستش. آخرین اقدامم ٥/٢٨ بوده. دیروز آزمایش بتا دادم 1.8 بود، امیدی هست روزای آینده بیشتر بشه و باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

شهلا قلیزاده (کارشناس مامایی):

حدود ۱۲ تا ۱۴ روز بعد از لقاح هورمون بارداری در ادرار قابل اندازه گیری است و در خون زودتر از ادرار قابل اندازه گیری است. اما نکته ای که حایز اهمیته اینه که لقاح لزوما در روز رابطه اتفاق نمی افتد و ممکن از ۳یا ۴ روز بعد از رابطه لقاح صورت گیرد. هر چند میزانی که برای هورمون ذکر کرده اید (1.8) بسیار کم است اما برای اطمینان تست را مجددا چهار روز بعد تکرار کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...