تاخیر در قاعدگی پس از نزدیکی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده 28 سال و همسرم 33 سال و 1 سال ازدواج کردیم و 3 ماه اقدام به بارداری که هنوز موفق نشده ایم، طبق سونویی که انجام دادم رحم و تخمدان ایرادی ندارد و پریودی هام منظم، فقط از موقعی که نزدیکی میکنم کمی عقب میوفته میخواستم بپرسم دلیل خاصی داره؟ و اینکه چه آزمایشاتی جهت چکاپ بارداری بدم بهتره؟ آیا لازم است بعد از 3 ماه اقدام همسرم نیز به دکتر مراجعه کند؟

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

شما آزمایشات مورد نیاز مانند تشخیص کم خونی، مشکلات تیروئیدی و ... را باید قبل از بارداری انجام دهید که با مراجعه به پزشک یا ماما صورت می گیرد. قرص اسید فولیک روزانه ١ mg را فراموش نکنید. اگر تا سه ماه دیگر باردار نشدید حتما به متخصص زنان برای اقدامات درمانی مراجعه نمایید. در مورد تاخیر پریود ابتدا حتما مطمئن شوید که باردار نیستید، شاید در محاسبه زمان پریودتان اشتباه می کنید (سیکل شما باید بین ٢٨ تا ٣٥ روز) باشد، استفاده از برخی داروها، استرس و ... عوامل تاخیر قاعدگی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان