دانشنامه فرزند

استفاده از کلمات نامناسب هنگام ابراز محبت به کودک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، خواهش میکنم کمکم کنید، یه پسر هفت ماهه دارم از بدو تولدش مادر شوهرم همیشه قربون صدقه های خیلی بی تربیتی میرفت تا الان، چندین بار بهش گفتم نگه، ولی انگار بدتر میکنه. حرفای خیلی بد و بی ناموسی میزنه، میگه پسره هیچ عیبی نداره، خیلی اعصابم میریزه بهم. با همسرمم درمیون گذاشتم ولی اصلا براش مهم نیست. کمکم کنید چطوری با این قضیه کنار بیام؟ میترسم بدتر کنه به مرور. دلم نمیخواد بچم بی ادب بار بیاد، بدجوری تو فکرم نمیدونم چیکار کنم. یعنی حرفایی که میزنه رو اگه مطرح کنم خدا شاهده بهم حق میدید، من خیلی صبورم هیشکی نمیتونه مثل من تحمل کنه، در ضمن اینم بگم مادر شوهرم آدمی نیست که بخواد قانع بشه یه جورایی دیکتاتوره.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

چاره مشکل شما چیزی جز این نیست که در مورد این قضیه با همسرتان صحبت کنید و به کمک او این مسئله را حل کنید. باید از همسرتان بخواهید که با مادرش صحبت کند و به او بگوید که این مسئله شما را آزار می دهد، همچنین در تربیت فرزندتان اثر بدی می گذارد و باید از استفاده از کلمات بد بپرهیزد. چون در صورتی که مادر شوهر تان تکرار کند یقینا فرزندتان به مرور زمان که بزرگ می شود این کلمات را یاد خواهد گرفت و به کار خواهد برد پس بهتر است به طور جدی با همسرتان وارد صحبت شوید و به جد برای رفع آن تلاش کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...