آیا دکلره کردن در هفته سی و هفت بارداری ضرر دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

میخواستم بدونم دکلره کردن مو در هفته 37 بارداری ضرر داره یا نه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

مواد شیمیایی رنگ و به خصوص پودر دکلره می تواند از طریق پوست سر وارد بدن مادر و سپس از طریق گردش خون وارد بدن جنین شود و به او آسیب برساند. اگرچه به دلیل تشکیل شدن اعضای جنین در سه ماه اول بارداری احتمال آسیب بیشتر است و معمولا توصیه می شود در سه ماه اول خودداری شود و هر چند تاکنون گزارشی از آسیب غیر قابل جبران به جنین در دست نیست ولی اینها دلیل بر عدم رعایت جانب احتیاط نشده و در هر صورتی حتی هفته های آخر بارداری احتمال خطر وجود دارد از طرفی بوی رنگ و پودر دکلره می تواند مادر را از نظر تنفسی اذیت کرده و حتی منجر به واکنش حساسیتی شود در صورت پذیرش خطرات احتمالی و تمایل به انجام این کار بهتر است از کلاه و فویل استفاده کنید تا مواد کمتر با ریشه موها و سطح پوست در تماس باشند و حتما در هوای آزاد و دارای تهویه مناسب و توسط فرد دیگری انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان