دانشنامه فرزند

آیا پیشاب دارای اسپرم است و باعث بارداری می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر و وزنم 64 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 17 آذر می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، کاندوم استفاده می کردیم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: 1 بارداری و زایمان سزارین. سوال من این است که آیا وقتی سکس میکنیم و آلت مرد روی آلت زن مالیده (داخل نشده است) میشود، در حد 3 دقیقه امکان آمدن پیش آب وجود دارد که باعث حاملگی شود؟ یا خیر؟ لطفا مرا راهنمایی کنید واضح.

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

سلام، پیشاب یک مایع لیز کننده و شفافی است که قلیایی می باشد و مجرای ادراری را تمیز می کند. احتمال این که حاوی اسپرم باشد به ندرت می باشد، اما به معنی این نیست که اصلا اسپرم نداشته باشد. اگر بر روی بدن ریخته شود و شسته شود احتمال بارداری وجود ندارد، اما این که در عرض 3 دقیقه پیشاب دیده و یا تولید شود را شما طبق تعریف بالا تشخیص می دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...