دانشنامه فرزند

تاثیر استرس بر روی باروری در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۹ ماهه ازدواج کردم و ما چون بچه میخواستیم از شب اول عروسی جلوگیری نداشتیم ولی من حامله نشدم. دکتر متخصص زنان رفتم گفتن مشکلی ندارین فقط استرس داری باید استرس نداشته باشی و شوهرمم آزمایش اسپرم رفتن گفتن ایشونم خوبه مشکلی ندارین و باز دکتر طب سنتی که توی مشهد معروف بود و متخصص باردار شدن بودن رفتم گفتن مشکلی نداری استرس داری. حالا من باید چکار کنم که استرس نداشته باشم و زودم حامله بشم؟ و یک سوال دیگه آیا راهی واسه دوقلو بار دار شدن هست؟

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

هر شب قبل از خواب دو قاشق گلاب بخورید. سعی کنید استرستان را کنترل کنید. یک مدت از فکر بارداری بیرون بیایید و سعی کنید آرامش داشته باشید. اگر باز هم تغییری نکرد به مشاور مراجعه کنید. برای دوقلویی اگر این ژن در خانواده شما وجود داشته باشه احتمال وقوع آن زیاد است وگرنه راه دیگری پیشنهاد نمی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آماده سازی شرایط زندگی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...