دانشنامه فرزند

قطع شیردهی و جدا کردن جای خواب کودک از چند ماهگی مجاز است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام و خسته نباشید، می خواستم از روانشناستون چند تا سوال بپرسم. 1 . زمان از شیر گرفتن بچه، چند ماهگیه؟ جایی شنیده ام حداکثر تا 14 ماهگی آیا درسته؟ 2 . بعضی دکترها میگن شیر خوردن شبانه کودک را از 5 ماهگی به بعد قطع کنید. این موضوع درسته؟ 3 . بچه رو از 5 ماهگی در تخت و اتاق خودش بخوابانید و در تخت پدر مادر نباشه. لطفا درباره این مسائل توضیح بدید. با سپاس.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

بهتر هست از یک و نیم تا 2 سالگی برای از شیر گرفتن اقدام شود این کار باید به مرور انجام شود. به یک باره جدا کردن او اصلا درست نیست. ابتدا یک وعده غیر اصلی حذف و جایگزین غذایی داده شود. به تدریج این حذف وعده ها بیشتر شود. حدف وعده های شیردهی شبانه را از 6 ماهگی می توان شروع کرد این کار هم به تدریج انجام شود ابتدا با وعده ای که بی میل است. شیر دوشیده مادر با کمی آب رقیق شود به تدریج با آب بیشتر تا این که فقط آب داده شود. از 5 ماهگی رختخواب کودک جدا شود مدتی جلوی دید مادر بخوابد سپس به اتاق جداگانه منتقل شود. ولی به محض نیاز کودک به سراغش برود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...