دانشنامه فرزند

مصرف نوشیدنی های الکلی در زمان شیردهی
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۶ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزنم تقریبا ۷۰ کیلوگرم است. تاریخ زایمان من ۱۲\۲ بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کنیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، قرص آهن و کلسیم دی. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، یه بارداری قبلی داشتم سقط نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، کل سونوگرافی و آزمایشات همه خوب بودن مشکلی نداشتم. سوال من این است که الان بچه شیر میدم اگر شراب بخورم یا آبجو واسه بچه ضرر داره یا نه؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

به دلیل تاثیر الکل روی مزه شیر و حتی عوارض توصیه نمی شود در شیردهی استفاده شود. لطفا استفاده نکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...