دانشنامه فرزند

استرس کودک برای رفتن به مدرسه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

دختر من 8 سالشه، خیلی دچار استرس میشه. خیلی نگرانه برای مدرسه رفتن مثلا میگه مامان اگه تو مدرسه خانم معلم یه چیزی بپرسه من بلد نباشم چیکار کنم؟ هر جور راهنماییش میکنم نگرانی برطرف نمیشه. باید چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، هر تجربه جدیدی به طور طبیعی باعث نگرانی و استرس در کودک می شود. لطفا شنونده خوبی برای حرف‌های فرزندتان باشید، بدون اظهارنظر یا سوال و جواب های زائد و یا پند و نصیحت. شما با گوش دادن به حرف‌های فرزندتان این اجازه را به او می‌دهید تا کمی از استرس و نگرانی‌اش را با شما شریک شود. محیط مدرسه و ارتباط با معلم را به شکل مثبت توصیف کنید. اگر سطح انتظارات شما بالاست سعی کنید متعادل تر باشید و صرفا تلاش های او را تشویق کنید تا موفقیت و شکست تنها ملاک برای او نباشد. قبل از آغاز فصل مدرسه، مسیر رفت و آمد او را چند بار با هم بروید و حرف های محبت آمیز بزنید تا این مسیر تجربه خوشایندی برایش باشد. در صورت تداوم این استرس و یا نگرانی داشتن در مورد موضوع های دیگر زندگی، از مشاوره ویژه روانشناس کمک بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مدرسه» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...