دانشنامه فرزند

وابستگی کودک 11 ساله به مادر در انجام کارها

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسرم خیلی به من متکیه یعنی اگه من نباشم کاروشو نمیتونه انجام بده، موقع درس باید بالای سرش باشم. شب باید یا پیش من یا باباش بخوابه اصلا توی اتاق خودش نمیخوابه. 11 سالشه خواهرشم 6 سالشه. از 7 سالگی اینجوری شده از اتاق خودش بدش میاد دوست داره یا اتاق پدرش بخوابه یا توی پذیرایی.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، بخش اعظمی از وابستگی فرزندتون رو شما ایجاد کرده و دامن زده اید. قاطعیت داشته باشید و قانون جدا خوابیدن رو اعمال کنید. فرزندتون در سنی نیست که این جدایی برایش قابل تحمل نباشد و به او لطمه بزند. در مورد کارهای دیگرش نیز، مسئولیت انجام ندادن آن ها را بر گردن خودش بگذارید و شما عهده دار هیچ پیامدی نشوید. فقط زمانی که کمک لازم داشت از او حمایت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...