دانشنامه فرزند

تشکیل نشدن قلب جنین به دلیل سابقه سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من چند ماه پیش باردار بودم و به دلیل تشکیل نشدن قلب جنین سقط کردم. ٢ ماه بعد از سقط باردار شدم، یعنی اولین روز از آخرین پریودم ٤ تیر ماه بوده. کی برم سونو برای تشکیل قلب؟ واقعا می ترسم برم سونو. آیا امکان داره این دفعه هم قلب تشکیل نشه؟

پاسخ کارشناس:

ژاله جانكی (کارشناس مامایی):

شما باید در پایان هفته ۸ بارداری سونوگرافی انجام دهید تا از تشکیل قلب مطمئن شوید. اگر تا این زمان تشکیل نشده باشد خود به خود سقط اتفاق می افتد، اگر که نرمال باشد که مشکلی نیست از لحاظ تشکیل قلب، این مورد در هر بارداری امکان دارد اتفاق بیفتد و به سابقه قبلی مربوط نمی شود. و در ضمن شما در حال حاضر روز ۳۰ ام مرداد ۸ هفته کامل هستید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...