دانشنامه فرزند

کاهش میل جنسی و سردی در روابط زناشویی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من با شوهرم رابطه خوبی نداریم شوهرم با من برخورد سردی داره چه کار کنم که بهم محبت کنه؟ یه کمی در رابطه جنسی و کمی هم در رابطه های دیگر. وقتی میاد پیشم این جوری که من دوست دارم نیست. باردار هم نیستم ولی یک بچه دارم و ده ساله ازدواج کردم. ولی اخلاق ش همیشه نسبت به من تند است همیشه میگفتن بچه دار بشی درست میشه ولی بدتر شده.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

این مشکل بیشتر از اینکه جنبه پزشکی داشته باشد جنبه روانی دارد، بهتر است با یک روانشناس مشورت کنید اما در مورد رابطه جنسی سعی کنید ظاهری آراسته داشته باشید و از عطر استفاده کنید، ابتدا هرطور که همسرتان مایل است نزدیکی داشته باشید اما در اواسط نزدیکی با جملاتی نظیر خیلی خوشحال میشوم که فلان طور باشد خواسته خود را مطرح کنید. در کل اگر مایل به حفظ زندگی خود هستید باید این سردی همسرتان ریشه یابی شود، آیا از ابتدای ازدواج اینگونه بوده یا مسئله جدیدی باعث این سردی شده است؟

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...