دانشنامه فرزند

آیا با وجود پرده حلقوی می توان رابطه جنسی قبل از ازدواج را تشخیص داد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

با سلام، من 5 ماهه که عقد کردم و با همسرم رابطه داشتم، البته قبل از ایشون هم رابطه داشتم. بکارت من از نوع حلقوی یا حلقوی ارتجاعی هست که باز شده. یعنی معلوم هست که رابطه داشتم. میخوام بدونم رابطه های قبل از ایشون هم قابل تشخیص میشه؟ اینکه اولین سکسم کی بوده و چند سال پیش؟

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

با سلام، اگر برای معاینه زنان مراجعه کنید از روی گشاد بودن پرده (در صورت دخول زیاد) می توان تشخیص داد که قبلا رابطه داشتید ولی نمی توان گفت چند سال پیش رابطه داشتید. البته اگر رابطه قبلی کم بوده باشد یعنی در حد یک بار یا دو بار دخول صورت گرفته باشد در معاینه قابل تشخیص نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...