دانشنامه فرزند

کم بودن بتا و احتمال سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 سالمه و دو ساله که برای بارداری اقدام کردم ولی نتیجه نگرفتم، ماه قبل آی یو آی داشتم ولی جواب نگرفتم. این ماه پریودم عقب افتاد آزمایش دادم مثبت بود ولی نتیجه زده بود 25 که می گفتن خیلی کمه هفته شش هستم خونریزی دارم اولش فقط لکه بینی بود ولی الان خون شفاف می بینم رفتم سونو دادم میگه هیچی معلوم نیست کیسه آب تشکیل نشده ولی خارج رحم هم نبود. دکترم هم گفت که خیلی امیدوار نباش احتمالا سقط شده ولی 10 روزه دیگه دوباره سونو بده. الان شیاف مصرف می کنم خونریزیم کمتر شده البته دکتر بهم گفت شیاف هم دیگه زیاد مصرف نکنم چون ممکنه مجبور بشم کورتاژ کنم من دو بار آزمایش بتا دادم که هر دو مثبت بود خیلی زود خسته می شم اصلا نمی تونم سر پا وایسم به نظرتون من باردارم یا نیستم لطفا راهنمایی کنید چکار کنم دارم از استرس می میرم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

وقتی سونوگرافی چیزی ندیده و خونریزی شفاف دارید، احتمالا سقط شده است. باز هم با توجه به حرف پزشک تان صبر کنید و مجددا بررسی کنید که آیا بتا بالا میره یا نه و همزمان یه سونو انجام بدید. استرس نداشته باشید، استراحت کنید و به خدا توکل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...