دانشنامه فرزند

مدت زمان استفاده از آمپول پرولوتون در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۷ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۹ کیلوگرم بوده و اکنون ۸۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۷/۴ بوده. اکنون در هفته ۳۵ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از لووتیروکسین، مکملهای بارداری و آمپول پرولوتون هست. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم و اولین زایمانم است. سوال من این است که من کوتاهی سرویکس دارم و آمپول پرولوتون میزنم هفته ای یکی و الان تو ۳۶‌ هفتمه. میخواستم بدونم تا کی باید بزنم آمپول رو و از کی پیاده روی کنم واسه زایمان؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

آمپول پرولوتون برای جلوگیری از سقط هست و با توجه به علائم و شرایط شما تجویز شده است، معمولا دوره های ده تایی تجویز میشه، در این رابطه باید از پزشک خودتون مشورت بگیرید و اگر استراحت مطلق نیستید، می توانید در طول حاملگی، روزی یک ربع پیاده روی آرام داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...