علت کاذب بودن نتیجه بی بی چک

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 15 تیر تاریخ اولین روز آخرین پریودم بود. 28 و 26 تیر ماه نزدیکی داشتم از سه روز پیش 12 تا تست بارداری زدم همش مثبته ولی یکم کمرنگ افتاده ولی امروز آزمایش خون دادم منفی بود علتش چیه؟ اگه تست ها خرابن پس چرا 12 تاشم یه جواب دادن لطفا راهنماییم کنین. خیلی به این بارداری نیاز دارم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اگر چه احتمال خطا در آزمایش خون بسیار پایین است اما صفر هم نیست بنابراین فعلاً تا موعد پریود خود صبر کرده و اگر پریود نشدید آزمایش خون را در یک آزمایشگاه معتبر تکرار کنید. اگر مجددا نتیجه منفی بود نتیجه می گیریم جواب های مثبت بی بی چک ها کاذب بوده است. دلایلی مثل خطا در نحوه استفاده، معیوب بودن کیت ها، دفع پروتئین یا خون در ادرار (حتی در حد میکروسکوپی یعنی که چشم قادر به دیدن نباشد)، آلودگی باکتریایی ادرار و مصرف داروهایی مثل پرومتازین، کلردیازپوکساید می توانند باعث مثبت کاذب شدن بی بی چک شوند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان