دانشنامه فرزند

وابستگی کودک 2 ساله به پدربزرگ و مادربزرگش

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

فرزند من دختره و 2 سالشه به خاطر کارمند بودن من اصلا بهم وابستگی نداره و به پدر بزرگ مادر بزرگش داره گاهی حتی حاضره تنها خونه شون بمونه ولی با ما نیاد خونه هنوز خودمم نمیدونم این مشکل هست یا نه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

با شرایط شاغل بودن شما و ارتباط کمرنگی که با کودکتان داشته اید طبیعی است که به پدر و مادربزرگش گرایش بیشتری داشته باشد. - برای تمایل به شما فقط لازم است پل عاطفی و ارتباطی خودتان را محکم تر کنید. - احساساتی رفتار نکنید. با دعوا کردن و یا تحریک احساسات کودکتان (مثلا: دیگه مامانت نمیشم اگه پیشم نیای) نخواهید که وابستگی موجود او را کم کنید. - زمان و توجه بیشتری برای او بگذارید. کمیت ارتباط مهم نیست. کیفیت آن را تقویت کنید. پارک بروید؛ با او بازی کنید، صحبت های محبت آمیز داشته باشید (کاری که پدر و مادربزرگ انجام می دهند)؛ صرفا حرف هایی مثل بیا غذاتو بخور؛ کارتون گذاشتم ببین و ... تامین کننده محبت لازم نیست. - روش تربیتی خود را بازبینی کنید. تربیت شما همراه بازی و تشویق و بدون فریاد و تنبیه؛ شدت وابستگی کودکتان را با دیگران کم می کند و تربیت او را بهتر و سالم تر شکل می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...