دانشنامه فرزند

ریسک بارداری دوقلویی در سن بالا

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۴ ساله هستم، قدم ۱۷۳ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداریم ۹۸ کیلوگرم بوده و اکنون ۱۱۳ کیلوگرم هستم. اولین روز قاعدگی من ۱۲ مهر، آخرین روز ۱۶ مهر بوده. اکنون در هفته ۳۲ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتنداز، قرص آهن، فمیبیون ۲، کلسیم و هر هفته آمپول پرولوتون تزریق می کنم. بارداری های قبلی، دو بار سزارین و سه بار کورتاژ ساکشن به خواسته خودم. الان هم سوال من این است که دو قلو باردارم می ترسم زایمان زودرس داشته باشم. در هفته بیست و هشت هم آمپول بتامتازون ۶ عدد تزریق کردم. استرس دارم که آیا جنین های من زنده می مونن در این سن حاملگی یا نه؟ وزنشون هم دو هفته قبل که رفته بودم سونوگرافی ۱.۵ کیلوگرم بودن.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

درسته دو قلویی ریسک بیشتری دارد اما وقتی مشکلی نیست، چرا باید زایمان زودرس اتفاق بی افتد؟ اگر داروها رو مصرف کنید و استراحت کافی داشته باشید، می توانید بارداری را به سلامت به اتمام برسانید. وزن جنین ها خوب بوده، برای افزایش وزنشون می توانید از غذاهای کربوهیدرات دار مثل، ماکارونی، مغزها، بادام، فندق، گردو، موز و بستنی میل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...