دانشنامه فرزند

خطرات استفاده از قرص لونژیل برای جلوگیری از بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 سالمه. قدم 167 و وزنم 45 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی بنده 6 آبان ماه و اتمامش 13 آبان بوده. طول دوره های من 28 یا 30 روزه است و دوره های منظمی دارم ولی ماه های اخیر بخاطر استفاده از قرص سیکلم بهم خورده بود. برای پیشگیری از قرص لونژیل استفاده میکنم. باکره هستم. سقط و زایمان هم نداشتم. سوال من اینه که بنده 6 آبان پریود شدم و 24 آبان رابطه بدون دخول داشتم بار اول انزال صورت گرفت اما داخل تخلیه نشد چون باکره ام بار دوم در همان روز رابطه داشتم اما انزالی صورت نگرفت و بنده از پیشاب میترسم یا شاید هم منی خورده باشه و متوجه نشده باشم. برای اطمینان 20 دقیقه بعد از رابطه 2 تا قرص لونژیل 75 استفاده کردم ولی تا به امروز هنوز پریود نشدم با این تفاسیر آیا احتمال بارداری هست؟ ترشحات سبز مایل به زردرنگ هم دارم.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، اول این که قرص لونژیل قرص جلوگیری همیشگی نیست و بیشتر از دو بار در سال نباید استفاده گردد. اگر رابطه دارید یک روش جلوگیری مناسب اتخاذ کنید وگرنه همان طور که در حال حاضر نامنظمی قاعدگی را تجربه می کنید، در آینده نیز این مشکل پابرجا مانده و تا مدت ها دچار اختلال در تخمک گذاری و دشواری در دست یافتن در بارداری خواهید شد. ضمن این که اگر حین مصرف لونژیل بارداری رخ دهد، احتمال خارج رحمی بودنش بسیار بالا بوده که این هم برای یک خانم باکره بسیار دردسر ساز است چون با روش های عادی سقط نشده و باید یا جراحی کنید یا یکی از انواع داروهای شیمی درمانی را دریافت کنید. اگر تا دو هفته بعد از موعد همیشگی یعنی حدودا 20 آذر پریود نشدید آزمایش خون برای کنترل بارداری انجام بدهید. احتمال بارداری وجود دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...