دانشنامه فرزند

اقدامات لازم بعد از یک سال تلاش ناموفق برای بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٣٤ ساله هستم و یه فرزند دختر دارم ٥ ساله. یک سالی هست اقدام کردم برای فرزند دوم ولی هنوز خبری نشده، از کیت های تخمک گذاری هم استفاده کردم ولی نمیدونم چرا هنوز حامله نشدم، من در ایران نیستم و راحت نمیشه اینجا به پزشک مراجعه کنم. از ایران سه دوره دارو لتروزول سفارش دادم و استفاده کردم باز هم خبری نیست من چه کاری میتونم بکنم؟ چه جوری بفهمم مشکل از کجاست؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر یک سال است که بدون جلوگیری اقدام به بارداری کردید و باردار نشدید، دچار ناباروری ثانویه شدید که باید به یک مرکز ناباروری مراجعه کنید تا با انجام آزمایش هایی از خودتان و همسرتان علت یابی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...