هماتوم در هفته نهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من هفته 9 بارداری هستم و از هفته پنجم هماتوم بارداری گرفتم که دکتر گفته مختصر هست ولی احتمال سقط هم هست و هفته هشتم که سونو دادم قلب بچه سالم بود و یک هفته ست که خونریزی و لکه بینی ندارم ولی همش اضطراب و استرس دارم که نکنه قلبش نمیزنه دیگه. و سوالم اینه آیا با توجه به این که خونریزی و لکه بینی قطع شده ممکنه مشکلی پیش اومده باشه؟ آخه دو هفته دیگه نوبت سونو دارم و همش استرس دارم.

پاسخ کارشناس:

سحر گرامی‌زاده (کارشناس مامایی):

هماتوم در حاملگی احتمال سقط را افزایش میدهد ولی زمانیکه از بین میرود دیگر جای نگرانی ندارد با این حال حتی در حاملگی های بدون هماتوم هم همچنان تا هفته بیست احتمال سقط وجود دارد و نمیتوان وقوع یا عدم وقوع سقط را بطور قطعی پیش بینی کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان