زمان نزدیکی برای پسر دار شدن بر اساس سونوگرافی تخمدان و اندازه فولیکول

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سه مرداد، یک شهریور و بیست و هفت شهریور پریود شدم. سابقه کیست و مصرف دارو ندارم این ماه اقدام به پسر دار شدن کردم، دوازده سیکل سونو دادم فولیکول بیست با آندومتر پنج داشتم، سیزده و چهارده سیکلم نزدیکی داشتم و روز پانزده سیکل سونو دادم فولیکول بیست رو دیگه نداشتم یه فولیکول چهارده با آندومتر هشت داشتم، امروز شانزده سیکلم هست برای پسر دار شدن باز امشب نزدیکی کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

اگر نبود آن فولیکول 20 میلی را مبنی بر تخمک گذاری بگیریم شما دیگر نباید نزدیکی کنید، زیرا برای پسر دار شدن در روز تخمک گذاری باید نزدیکی کرد که شما داشتید. اگر در این ماه باردار نشدید از ماه بعد با کیت lH زمان تخمک گذاری را تعیین کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان