اندازه طبیعی طول سرویکس در بارداری چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

می شه راجع به طول سرویکس و حداقل و حداکثرش توضیح بدین 12 هفته و 3 روز. طول سرویکسم 30 میلی متر بود دکتر گفتن که طولش کوتاهه و برای ماه های آینده احتمال سرکلاچ هست. چی کار می شه کرد که سرکلاچ نشم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

اگر مشکل خاصی ندارید طول دهانه رحم شما فعلا مناسب است. اما احتمالا پزشک شما خطر تهدیدکننده ای یا روند نزولی در طول دهانه رحم مشاهده کرده که این نظر را داده. نرمال طول دهانه رحم از هفته 14 تا 30 بین 35 تا 40 است. می توانید با استراحت و نداشتن نزدیکی از سرعت کاهش طول آن بکاهید اما در صورت صلاح دید پزشک برای حفظ بارداری عمل سرکلاژ انجام می شود که مشکلی ندارد نگران نباشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان