استفاده از مایکروویو در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

در دوران بارداری می توانم غذاهایی که با مایکروویو پخته شده را بخورم؟ کلا می تونم از مایکروویو برای گرم کردن غذا استفاده کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، مبنای کار مایکروفر با اشعه و امواج می باشد و در صورتی که در دستگاه خوب بسته نشود انتشار امواج در محیط، احتمال بروز ناهنجاری جنینی را افزایش می دهد. توصیه می شود در دوران بارداری حتی الامکان از امواج دوری کنید. به دفعات کم و با رعایت فاصله از دستگاه می توانید استفاده کنید. گرم شدن غذا با امواج مایکروفر با شدت گرمای بالا، باعث از بین رفتن ویتامین ها و مواد مغذی غذا می شود، در صورتی که در دوران بارداری باید بیشترین میزان ویتامین ها را دریافت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان