دانشنامه فرزند

آیا خونریزی از بینی در بارداری طبیعی است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۸ساله هستم، قدم ۱۶۸سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۵ کیلوگرم بوده و اکنون 72.5 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۸ شهریور بوده. اکنون در هفته ۲۲ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از بوسپیرون ۵، مولتی ویتامین، کلسیم، ویتامین د. از اول بارداری دماغم میگیره خون تو دماغ خشک میشه نمیتونم نفس بکشم، موقع پاک کردن دماغم خون میاد بعضی وقتها هم خون لخته میاد، آیا خطرناکه؟ من فیبروم دارم آیا مشکلی ایجاد میکنه تو دوران بارداری این مشکل پیدا کردم؟ آیا شکم درد و زیر شکمم از فیبرومه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

خونریزی بینی در دوران بارداری تا حدی طبیعی است، ولی برای اطمینان باید ابتدا تست های انعقادی را بدهید تا از نظر وجود مشکل خاص بررسی شوید، فیبروم اگر کوچک باشد مشکلی ایجاد نمی کند برای دردتان بهتر است از نظر عفونت زنان هم بررسی شوید اگر مشکلی نبود می تواند مربوط به فیبروم یا درد طبیعی رحم در بارداری باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...