دانشنامه فرزند

استفاده از ماشین حساب زایمان دانشنامه فرزند برای محاسبه زمان زایمان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۸ اسفند بر اساس سونوی ان تی ۱۲ هفته و ۵ روزم بود، میخواستم زمان زایمانمو بدونم و اینکه وزن جنین ۵۵ گرم تو اون هفته ثبت شده که من هر مطلبی برای هفته ۱۲ میخونم وزن باید ۳۰ گرم باشه، پس چرا این همه اختلاف وجود داره؟ و اینکه سونوی ان تی ۱۲ هفته و ۵ روز گفته شد، به نظرتون میشه تو این هفته جنسیت رو گفت؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

وزن جنین قانون دقیقی نداره که بگید بیشتره یا کمتر، چون با توجه به جثه مادر و پدر، نوع تغذیه، یا زایمان اول و چندم متفاوت می باشد. تعیین جنسیت هم با دستگاه سونوگرافی دقیق هست، اما گاهی احتمال خطا هم دارد اما خیلی کم. برای تعیین تاریخ زایمان باید تاریخ قاعدگی تون و میگفتین، همچنین میتونید از ماشین حساب زایمان هم کمک بگیرید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...