دانشنامه فرزند

استفاده از قرص اورژانسی و تنبلی تخمدان

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 32 ساله هستم. قدم 157 سانتیمتر و وزنم 60 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 25 آبان می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه است. قاعدگی من منظم بوده و هم اکنون نامنظم شده است. داروهای مصرفی من عبارتند از، ال دی اورژانسی و دایان. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، سونوگرافی رحم و ضمایم، تاریخ انجام سونوگرافی، 24 آبان. سوال من این است که قبلا همیشه بسیار منظم بوده پریودم، یعنی ممکنه که بخاطر یک بار مصرف اشتباه قرص اورژانسی، تخمدانهام تنبل بشه تا همیشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

عزیزم نه، اصولا چنین چیزی تقریبا بعید است اما این احتمال هم وجود دارد که قبلا این مشکل را داشتید ولی الان شناسایی شده است. چون تنبلی تخمدان در همه خانم ها با پریود نامنظم همراه نیست و عده ای از خانم ها با وجود پریود منظم درگیر این مشکل هستند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...