دانشنامه فرزند

ورزش در هفته نهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۶ ساله هستم، قدم ۱۶۳ و وزن پیش از بارداری ۷۴ کیلوگرم و اکنون ۷۷ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۱۱.۲۹ بوده و اکنون در هفته ۹ و چهار روز بارداری هستم. داروی مصرفی یدوفولیک هست. یک زایمان طبیعی و یک سه زارین دارم و دو تا سقط. سوال من این است که میتوانم ورزش را شروع کنم چون وزنم زیاد است و میترسم که بارداری برایم سخت شود؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

ورزش سبک با نظر پزشکتان مشکلی ندارد ولی اصلا مجاز به کم کردن وزن در بارداری نیستید، و جدا از این کار بپرهیزید زیرا سلامت جنین را تحت تاثیر قرار می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...