دانشنامه فرزند

ممکن است قرص اورژانسی برای جلوگیری اثر نکند؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

هشت روز بعد از پریودیم رابطه ای بدون پیشگیری داشتم، بعد از دو ساعت قرص لونژیل مصرف کردم، سیزده روز از مصرف قرص گذشته ولی هنوز پریود نشدم، چند ماه قبل هم یک بار قرص اووسیز مصرف کردم که اونم پریودم نکرد و موقع پریودی طبیعیم پریود شدم، ممکنه این قرصا روم تأثیری نذاره؟ علائم پریودی رو دارم، کمر درد، درد رحم و درد سینه، ممکنه باردار باشم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

خیر، امکان بارداری نیست، این قرص به علت هورمون بالا، این تغییرات و در بدن ایجاد میکند که مانع بارداری شود. نگران نباشید، جابجایی پریودتون هم بعلت مصرف همین قرص اورژانسی می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 22 کاربر 3.4 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...