دانشنامه فرزند

آیا با وجود کیست تخمدان احتمال بارداری هست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 171 سانتیمتر و وزنم 75 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 22 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 تا 32 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از، روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، دو دوره کلومیفن، یک دوره لتروزول، آمپول منوتروپین و قرص یدوفولیک. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 6 ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: یک بارداری و زایمان طبیعی. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، رحم و ضمائم و فولیکول بالغ. تاریخ انجام سونوگرافی: 96.11.4. سوال من این است که اندازه فولیکولم مناسب هست؟ آیا آمپول hmg رو باید امروز بزنم؟ چند وقت بعد باید نزدیکی انجام بشه؟ بعضی وقتها سیکل من به 32 روز هم میکشه مثل ایندفعه آمپول رو روز پانزدهم تزریق کنم یا 16 ام؟ یک روز اینور اونور مانعی ایجاد نمیکنه؟ یعنی با وجود کیست در تخمدان سمت راست احتمال بارداری وجود دارد؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

اگر فولیکول سایز مناسب داشته باشید احتمال باروری بالاست و بهتر است آمپول نیز تزریق بشود و از قبل از تزریق آمپول یک شب در میان نزدیکی داشته باشید. یک روز این طرف و آن طرف مشکلی نیست. با وجود کیست هم اگر فولیکول مناسب داشته باشید احتمال باروری هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...