دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۷ ساله هستم، قد ۱۷۰ سانتیمتر است و وزنم ۶۸ کیلوگرم است. دومین روز قاعدگیم است و طول دوره قاعدگی من یابه عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۶ روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از هیچ وسیله ای استفاده نکردم و هیچ دارو یی مصرف نمی کنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری از وقتی که دخترم متولد شده هیچ جلوگیری نکردم. دخترم حالا هشت ساله است زایمان طبیعی و سقط نداشتم. آزمایش که دادم آزمایش کامل و تخمدان و عکس باز بودن لوله که سالم بود و همسرم هم آزمایش و سونو گرافی انجام داده سالم است. سوال من این است که با اینکه سالم هستیم چرا هشت ساله باردار نشدم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

در صورتی که از نظر هورمونی خصوصا تیروئید و سپس چسبندگی های رحمی یا لوله ای و در نهایت اسپرم های همسرتان مشکلی وجود ندارد، ناباروری شما که از نوع ثانویه است در دسته ناباروری بدون علت قرار میگیرد و شما باید از درمان های کمکی ناباروری مانند آی یو آی و سایر روش های موجود طبق نظر پزشک متخصص ناباروری استفاده نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان