دانشنامه فرزند

چه کار کنم تا در رابطه جنسی با همسرم ارضا شوم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 23 ساله هستم. قدم 170 سانتیمتر و وزنم 71 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 96.3.22 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری، از روش طبیعی استفاده می کردیم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری یک ماه بعد است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سزارین. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، ندارم. سوال من این است که من در مقاربت با همسر نمی توانم ارضا بشم همسرم تمام تلاشش را می کند ولی علتش نمیدونم چیه، چیکار باید بکنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، شما خودتان باید تمرکز و علاقه کافی برای رابطه داشته باشید. آزمایش چکاپ هورمونی و سونوگرافی انجام بدهید. از مواد غذایی گرم و تند مثل فلفل، موز، دارچین، پیاز و زعفران استفاده کنید. قطره عصاره گل سرخ برای افزایش میل جنسی نیز مفید است. اگر با این توصیه ها بهتر نشدید به متخصص مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...