دانشنامه فرزند

درمان بواسیر در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ ساله هستم. قدم ۱۵۷ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۵۳ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۲ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۸/۳ بوده. اکنون در هفته ۲۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین مینرال و آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که زخم یا برجستگی، یا یه جور لخته شدن خون در مقعد، فک میکنم اسمش بواسیر باشه، برای رفع این مشکل چه باید کرد؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

باید با مراجعه به پزشک، از پمادهای تسکین دهنده و آنتی همورویید استفاده کنید، در کنارش از میوه جات و سبزیجات بیشتر مصرف کنید، صبح ناشتا آب ولرم بنوشید، تا هنگام دفع، نیازی به زور زدن نباشد. این حالت توی بارداری تشدید میشه که با رعایت نکات بالا، از شدتش کم میشود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...