درد دور ناف با بند ناف جنین در ارتباط است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم، قدم ۱۶۸ و وزن پیش از بارداری ۶۷ و اکنون ۷۲ است. تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی من ۹۵.۱۰.۲۶ میباشد و اکنون در هفته ۲۸ بارداری هستم. سوال من اینه که، بخاطر کم بودن مایع دور جنین که ۸ بود پزشکم گفت پایینه اما آبریزش نداشتم. الان دارم قرصهای ایزوکسوپرین و زاکسیم استفاده میکنم و مایعات فراوان. من دل دردهای زیادی میگیرم مخصوصا از قسمت ناف و با هر تکان بچه تحریک به دستشویی میشم. این دل دردها از قسمت ناف خطرناک نیست و مربوط به بند ناف بچه نمیشه که دور گردنش بپیچه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، کشیده شدن لیگامان ها و عضلات و بزرگ شدن رحم باعث درد شکم میشود. بدلیل موقعیت پایین جنین در رحم، فشار به مثانه افزایش می یابد. حتما استراحت داشته باشید و نزدیکی نداشته باشید، شکم بند ببندید، مایعات فراوان بنوشید، در صورت عدم بهبود درد، تحت نظر پزشک از مسکن استفاده کنید. کم شدن مایع آمنیون، فشار وارده بر جنین و بند ناف را افزایش میدهد. توجه به حرکات جنین مهم است. درد دور ناف مادر ربطی به بند ناف جنین ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان