دانشنامه فرزند

برای درمان تنبلی تخمدان چه باید کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

۲۰ سالمه ۳ ساله ازدواج کردم قدم ۱۶۴ وزنم ۷۵. سوم آذر ماه اولین روز آخرین قاعدگیم بود معمولا روزای قاعدگیم ۷ روزه ولی بعضی اوقات ۵، ۶روزه میشه هیچ وقت تا بحال دوره ی قاعدگیم منظم نبوده. جلوگیری طبیعی داشتیم همیشه. قرص متفورمین و ویتامین ای و قطره ویتاگنوس استفاده میکنم و هنوز برای بارداری اقدام نکردیم. تا بحال سابقه سقط و زایمان نداشتم. سونوگرافی ترانس واژینال انجام دادم که نشون داده کیست های ریز متعددی دارم که بدلیل تنبلی تخمدانه تقریبا از ۶ ماهه دیگه میخوام برای بارداری دوقلویی اقدام کنم ممنون میشم داروی مورده نیازمو بگید.

پاسخ کارشناس:

آرزو بحرانی (کارشناس مامایی):

بهترین درمان برای تنبلی تخمدان کاهش وزن، ورزش منظم روزانه، مصرف میوه و سبزیجات، کاهش مصرف فست فود، قهوه، کاکائو، نوشابه. با کنترل این موارد روند بهبود تنبلی تخمدان بیشتر پیش میرود. برای چند قلویی داروهای محرک تخمدان میدن که البته استفاده اصلی آن در موارد عدم تخمک گذاری هست اما گاهی باعث چندقلویی میشود ولی نه 100% و چون بطور مجازی تجویز قانونی نیست نمیتوان نام دارو رابردپس پیشنهاد میکنم به پزشک زنان و یا ماما بطور حضوری مراجعه فرمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...