دانشنامه فرزند

تاثیر آمپول پروژسترون در جلوگیری از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 31 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 51 کیلوگرم بوده و اکنون 51 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30 فروردین بوده. اکنون در هفته 6 بارداری هستم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، چند ماه پیش سقط 5 هفته داشتم، الان باردارم در روز 31 سیکل آزمایش بتام 200 بود. نگرانم چون رقمش پایینه دارم شیاف پروژسترون مصرف میکنم آیا جلوگیری میکنه از سقط؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

برای اطمینان از سلامتی بارداری میتوانید آزمایش بتا را 48 ساعت از زمان اولیه مجددا تکرار نمایید تا میزان صعودی آن نشان دهد و یک هفته دیگر سونوی بارداری انجام دهید تا قلب جنین رویت شده و شیافها را استفاده نموده چون پروژسترون جلوگیری از سقط میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...