دانشنامه فرزند

نگه داشتن جنین در حال سقط

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من اولین روز آخرین پریودم ۲۹ دی بود بعد ۴ روز تاخیر فقط یه لکه دیدم.۲ اسفند بعد ۶ روز تاخیر آزمایش دادم بتام ۱۰۶ بود، دیروز ۵ اسفند اول دو، سه لکه داشتم ولی بعد چند ساعت خونریزی کمی داشتم که با دردی شبیه پریود همراه بود. دکتر رفتم دوفاستون و ایزوپرین و شیاف سیکلوژست بهم داد. امروز دوباره آزمایشو تکرار کردم بتام ۱۷۸ بود، هنوز خونریزی دارم یکی دو تا لخته با درد زیر شکم بنظرتون مشکلم جدیه؟ دکتر استراحت مطلق بهم داده.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

میدانم تجربه تلخی برای شماست اما روند بتای شما اصلا رضایت بخش نبوده و نشانگر یا در حال سقط بودن و یا سقط فراموش شده (سقطی که محتویات بارداری خارج نشده) و یا بارداری خارج رحمیست. پزشک بدون سونوگرافی نباید این داروها را تجویز میکرد. در اسرع وقت سونوگرافی واژینال برای رد بارداری خارج رحمی در یک مرکز سونولوژی معتبر انجام داده و هر ۴۸ ساعت بتای سریال برای پیگیری وضعیتتان انجام دهید. بهتر است با یک پزشک دیگر برای قطع داروها مشورت نمایید. در چنین شرایطی مصرف این داروها بی فایده است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...