برای تهوع و اسهال در بارداری چه کاری باید انجام داد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 70 کیلوگرم بوده و اکنون 68 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 11/11 بوده و اکنون در هفته 11 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، شربت معده لاکسی ژل، قرص دمیترون 4. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط قبلی، نداشتم سوال من این است که، تهوع زیاد دارم ولی کم بالا میارم، اسهال دارم، حالم خوب نیست، چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

برای اسهال اگر بیش از دو روز است حتما به یک مرکز بهداشت مراجعه کنید و آزمایش التور انجام دهید سیب و موز مصرف کنید. برای تهوع از قرص پرومتازین و متوکلوپرامید استفاده کنید، چای زنجبیلی مصرف کنید، مایعات زیاد مصرف کنید. تهوع شما موردی ندارد اما اسهال باید پیگیری شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان