دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دختر ۴ ماهه دارم که فقط شیر خودم رو میخوره آیا میتونم روزه بگیرم، کلا روزه گرفتن تو دوران شیردهی مجازه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

با توجه به اینکه روزه گرفتن می تواند به شما و یا فرزندتان صدمه بزند خیر، طبق نظر مراجع روزه بر مادران شیرده واجب نیست. از دیدگاه علمی نیز با توحه به طول روزها در این ماه رمضان و مدت طولانی کم آب بودن بدن، روزه گرفتن بر شیر شما تاثیر منفی گذاشته و می تواند به سلامت هم خودتان و هم فرزندتان صدمه بزند، شما به عنوان یک مادر در قبال سلامت فرزند خود مسئولید و در شرایطی که خوف (ترس و نگرانی) از صدمه به فرزند وجود داشته باشد روزه گرفتن مجاز نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان