دانشنامه فرزند

آیا خوردن زعفران برای پریود شدن بعد از نزدیکی محافظت نشده مفید است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 153 سانتیمتر و وزنم 59 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95.10.12 بوده است. نوع زایمان من سزارین بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده میکنیم. داروهای مصرفی ندارم. بارداری اولم بوده و سقط نداشته ام. سونوگرافی و آزمایشات معمول قبل زایمان کردم. سوال من این است که بنده بچه هفت ماهه دارم، از همان ماه های اول بعد از زایمان پریودهای منظم داشتم و جلوگیری بصورت طبیعی بوده، تیر ماه پریودم 16 بوده و بنظرم میرسد طبق گفته همسرم شاید بعد از نزدیکی مقدار کمی مایع داخل رفته، خیلی نگرانم. آیا احتمال بارداری هست؟ با خوردن زعفران میشود پریود را جلو انداخت؟ توروخدا راهنماییم بفرمایید.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

با سلام، در صورتی که نزدیکی محافظت نشده در روزهای تخمک گذاری بوده باشد احتمال بارداری وجود دارد. زعفران قاعده آور است و احتمال شروع خونریزی و بدنبال آن سقط، هست ولی صددرصد نیست. طول دوره پریود و زمان نزدیکی را ذکر نکرده اید. برای اطمینان از بارداری 4 روز قبل از شروع پریود بعدی، می توانید آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...