دانشنامه فرزند

ضربان قلب برادیکاردی در جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من سوم مهر ماه متوجه بارداریم شدم، و ۲۷ مهر ماه سونو انجام دادم نشون داد ضربان قلب جنین برادیکارد هستش و دو روز عقب تر از سن حاملگیم بود، طبق نظر دکتر سونوگرافی. ده روز بعد رفتم سونو و جنین مرده بود و ۱۴ آبان کورتاژ شدم. خواستم بدونم تا چند وقت نزدیکی نباید انجام داد؟ بعد چه مدت می تونم به مسافرت برم؟ بعد چه مدت می تونم روی موتور بشینم؟ و بعد چند وقت اقدام به بارداری کنم؟ در ضمن همسرم جهش اسپرمش ضعیف بود و من درحین مصرف دارو باردار شدم آیا این می تونه دلیل سقط باشه؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

تا زمان قطع خونریزی نزدیکی نکنید، احتمال بارداری از دو هفته بعد از سقط وجود دارد. حداقل سه ماه تا بارداری بعدی فاصله اندازید. بعد از به ثبات رسیدن وضعیت جسمی شما و نداشتن سرگیجه و ضعف امکان سفر و موتورسواری ندارید احتمال وجود مشکل کروموزومی به خاطر ضعف اسپرم ها و سقط جنین به دلیل آن وجود دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...