دانشنامه فرزند

گر گرفتگی در هفته بیست و چهارم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 46/5 کیلوگرم بوده و اکنون 46 کیلوگرم (حدودا 16 هفته این وزن رو داشتم) هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/8/14 بوده و اکنون در هفته 24 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از یک مولتی ویتامین و دو قرص آهن هر روز. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک بارداری قبلی و طبیعی داشتم بدون سقط. سوال من این است که در کف پاهایم احساس داغی یا شاید گر گرفتگی دارم. دیشب قبل از خواب گرمک (نمیدونم شاید طالبی بود) خورده بودم با اینکه زیر کولر خوابیده بودم لبها و دهانم از خشکی بی آب شده بود. فرزندم پسره. آیا درمانی برای این حالت وجود دارد؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

گرمی و احساس گر گرفتگی در دوران حاملگی بخصوص ماههای اول طبیعی میباشد. که به علت تغییرات هورمونی هستش. باید مایعات بیشتری مصرف کنید، بعنوان میان وعده میوه و سبزیجات استفاده کنید و از ادویه ها کمتر استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...