دانشنامه فرزند

دلایل خونریزی و عفونت لگن در اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 165 سانتیمتر است و وزنم 70 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 21 اردیبهشت می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی تا قبل اقدام به بارداری بین 27 تا 30 روزه است. قاعدگی من تا قبل اقدام به بارداری منظم بوده است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از هیچ دارویی مصرف نمیکنم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری سه ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، اقدام اولم است و سابقه ای ندارم. ده ماه از ازدواجم گذشته است. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوگرافی رحم و ضمائم مورد خاصی رویت نشد فقط یه مقدار عفونت لگنی اونم دارو تجویز کردن. سوال من این است که دلیل خونریزی من الان چی میتونه باشه؟ خونریزیم خفیف اما دائم از دیروز صبح تا الان، روز 17 سیکلمه و دفعه قبل باید 11 پریود میشدم که نشدم و 21 پریود شدم آزمایش بارداریم دادم منفی بود. دم کرده زعفرون خوردم و پریود شدم یعنی درد داشتم اما پریود نمیشدم. از 28 اردیبهشت باز هم اقدام داشتم تا حالام اصلا به جز در زمان پریود سابقه خونریزی نداشتم و در تخمدان سمت راستمم از دیروز حس درد و سوزن سوزن شدن دارم و اینکه بعد پریود ترشحات تخم مرغی داشتم اگه پریودم عقب نمی افتاد 29 باید تخمک گذاریم میشد ولی خب وقتی عقب افتاد، 29 شد دو روز بعد پاک شدنم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

خونریزی میانه سیکل اگر در حد لکه بینی باشد میتواند بخاطر وقوع تخمک گذاری باشد اما اگر بیشتر باشد دلایل دیگری دارد که باید بررسی شود اگر ادامه داشت باید سونوی رحم و تخمدانها را انجام دهید مخصوصا اینکه درد سمت تخمدان را نیز دارید و اگر سونو نرمال باشد پس همه چیز طبیعی هست و احتمالا اختلالات همورمونی مسبب این خونریزی میباشد. استرس و فشار عصبی نیز میتواند خونریزی های نامرتب ایجاد کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...