آیا به تست بی بی چک منفی می توان اعتماد کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۵ ساله هستم. قدم ۱۶۵ سانتیمتر است و وزنم ۵۵ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۱۷ خرداد می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۸ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از لتروزول که ماه پیش مصرف کردم. مدت زمان اقدام ما برای بارداری سه ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ۲۰ سالگی و زایمان طبیعی. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از آزمایش کلی و هورمونی البته جواب آماده نشده. سوال من این است که پنج روزه پریودم عقب افتاده تست بی بی چک هم منفی بوده، ممکنه اشتباه نشون داده باشه یا من خیلی زود تست زدم؟ نیاز هست برم آزمایش خون یا صبر کنم تا ده روز بشه چون تا ماه پیش فقط یکی دو روز عقب میفتاد.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام، پاسخ منفی بی بی چک اعتبار نداشته و خطای زیادی دارد، ضمن اینکه با گذشت یک هفته تا ۱۰ روز بعد از تاخیر قاعدگی جواب آن قابل اطمینان تر است. اگر چه در حال حاضر زمان مناسبی برای انجام آزمایش خون است اما می‌توانید تا پنج روز دیگر (ده روز تاخیر) نیز صبر کرده و اگر قاعدگی شروع نشد برای انجام آزمایش اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان