آیا سرکلاژ عوارض دارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ سالمه و بارداری اولمه، هفته ۱۳ سونوی ان تی مشخص کرد که طول سرویکس ۳۰/۵ هست، آیا نیازی به سرکلاژ هست؟ نیازی هست دوباره سونو انجام بدم؟ فقط سونوی شکمی انجام دادم. سرکلاژ عوارضی هم داره؟ میخوام بدونم اگه طول سرویکس ۳۰/۵ باشه نیازی به سرکلاژ هست؟ البته منتظرم هفته ۱۶ یه بار دیگه سونو بدم، واژینال باشه یا شکمی به نظر شما؟ اگه بارداری اول رو سر کلاژ کنم بارداریهای بعدی هم باید سرکلاژ بشه؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

طول سرویکسی که در سونوگرافی شکمی به دست آید قابل اعتماد نیست و برمبنای آن نمیتوان تصمیم گیری کرد. مجددا سونوگرافی را در هفته ۱۶ بصورت واژینال تکرار کنید. البته با این اندازه فعلا مشکلی نیست اما حتما بصورت مداوم سونوگرافی واژینال پیگیری در هفته های آتی انجام شود تا اگر طول سرویکس در حال کوتاه شدن بود برای سرکلاژ تصمیم گیری شود. خیر، سرکلاژ نه تنها عوارضی ندارد بلکه مانع از دست رفتن بارداری میشود. فعلا کار سنگین و پیاده روی طولانی و نزدیکی متوقف گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان