دانشنامه فرزند

درد و ترشحات سینه ناشی از چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 173 سانتیمتر است و وزنم 58 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 30 بهمن می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 18 روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از بطور طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از Dostinex و Duphaston مدت زمان اقدام ما برای بارداری 6 است. 1 زایمان داشتم سزارین و یه سقط 4 سال پیش داشتم. سوال من این است که یه مدت نزدیک پریودیم سینه هام درد میکرد و ترشح میداد و 5 ماه اقدام برای بارداری داشتم ولی باردار نشدم دکتر رفتم Dostinex تجویز کردن دو ماه مصرف کردم مشکلم حل شد ولی یه ماه مصرف نکردم دوباره درد سینه هام مداوم شده تجویز جدید دکتر دوباره Dostinex و Duphaston بوده و تا کی باید ازین قرص استفاده کنم؟ و اینکه اگر قطع کنم درد سینه ادامه داره؟ از کجا متوجه بشم پرولاکتینم بالاست؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

برای تشخیص بالا بودن پرولاکتین باید تعدادی آزمایش های هورمونی انجام دهید و در صورت صلاحدید پزشک ام آر آی بگیرید و حتما علل بالا بودن آن توسط پزشک بررسی شود. قرص می تواند هورمون پرولاکتین را پایین آورد اما تا وقتی علت اصلی رفع نشود. بعد از قطع قرص مجدد سطح هورمون بالا می رود. چون ترشح از سینه ذکر میکنید احتمال بالا بودن پرولاکتین مطرح است اما به خاطر درد انجام سونوگرافی سینه نیز توصیه می شود هر چند درد سینه قبل از قاعدگی به طور معمول طبیعی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...